O nás2019-05-21T15:08:54+00:00
” Rané detstvo by malo byť prechádzkou, nie pretekom. “

Lokalita

Naša materská škola sa nachádza na hradnom kopci, v pokojnej rezidenčnej štvrti, napriek tomu má záhradu a súkromné parkovisko. Vila ponúka veľkorysý priestor s rozlohou približne 600 m² vrátane detského ihriska, akademickej zóny vybavenej pre umenie, hudbu, knižnicu, montážnu miestnosť, jedáleň a spálne. Táto výhodná poloha nám poskytuje ideálnu príležitosť na krátke výlety do športových zariadení, múzeí, galérií, divadiel a prehliadok centra Bratislavy, ako aj do Horského parku.

Vízia

Veríme, že starostlivosť o deti, ich učenie sa rešpektovať a vzájomne si vážiť jeden druhého sú v týchto dňoch dôležitými hodnotami. Pre nás je dôležité pracovať individuálne s každým dieťaťom, aby sme zachytili a podporili jeho jedinečnosť, ktorú bude možné ďalej rozvíjať.

Zamestnanci a Program

Náš profesionálny personál je tím medzinárodných učiteľov s dlhoročnou úspešnou praxou v projektovo orientovaných vzdelávacích programoch zameraný na deti predškolského veku. Náš akreditovaný Edison Learning Programme, ktorý je jednou z najlepších svetových vzdelávacích platforiem. Kombinuje reálny život s akademickými faktami tak, aby sa Vaše dieťa naučilo všetko prirodzene, so zameraním na kritické myslenie.

Pri realizácii učebných osnov na základe vyučovacieho jazyka máme dva prístupy. Môže to byť buď anglický prístup s dodatočným výberom španielčiny, čínštiny, nemčiny a slovenčiny, alebo prístup so slovenským vyučovacím jazykom s intenzívnou angličtinou a možnou ponukou vyučovania španielčiny, čínštiny a nemčiny.

Veľkú časť vzdelávacieho programu Edison pokrýva telesná výchova a rozvoj jemných a hrubých motorických zručností. Deti majú svoj rozvrh navrhnutý tak, aby mohli zažiť rôzne vedľajšie aktivity s cieľom rozvíjať svoju fyzickú kondíciu a koníčky ako sú napríklad plávanie, jóga, loptové hry, gymnastika, či tanec.

Komplexná starostlivosť

Aby sme zvýšili tvorivosť detí a podporili celoživotné vzdelávanie a lepšiu pamäť, spolu s pokojnejším a viac zameraným prístupom k ich prostrediu, spolupracujeme s odborníkmi Brighter Minds. Program vybavuje každé dieťa nástrojmi a metódami na zlepšenie zmyslov pozorovania, kognitívne funkcie a vyvoláva dôveru v seba samého. Súbežne s oboma programami sa vzdelávací program Edison spolu s globálnou vzdelávacou iniciatívou Brighter Minds kombinujú tak, aby poskytli dieťom najlepší možný rozvoj v ich predškolskom živote.

Štruktúra Kids’ Castle

Vzdelávací program je obsahovo rozdelený do troch vekových skupín:

Škôlka 3-4 roční

Reception 4-5 roční

Preschool 5-6 roční

Denný harmonogram

07:30-08:15

08:15-08:30

08:30-09:30

09:30-10:00

10:00-10:30

10:30-11:30

11:30-12:30

12:30-13:30

13:30-14:30

14:30-15:00

15:00-16:00

16:00-17:30

Ranný klub – raňajky a dozor poskytovaný detským centrom

Ranne rozhovory – registrácia a začiatok dňa

Aktivita I. a II. – podľa harmonogramu skupiny

Desiata – stravu poskytuje zmluvný partner detského centra

Hry – hry a pobyt na čestvom vzduchu

Aktivita III. & IV. – podľa harmonogramu skupiny

Obed a oddych – obed a čas na spanie a / alebo pobyt na čestvom vzduchu

Oddych a Hry – spanie a / alebo pobyt na čestvom vzduchu

Aktivita VI. – VI. – podľa harmonogramu skupiny

Olovrant – stravu poskytuje zmluvný partner detského centra

Dozor a Kluby poskytované učiteľmi

Dozor alebo Kluby zabezpečené externým poskytovateľom

Otváracia doba

Pondelok až Piatok 07:30 – 17:30 hod. s možnošťou dohody individuálneho predĺženia  starostlivosti, počas celého roka.

Extra služby pre rodičov

Veríme tiež, že aj vy, rodičia tých najmenších si zaslúžite osobitnú starostlivosť.  V spolupráci s našim partnerom vám ponúkame wellness programy Heartfulness Inštitútu. Ide o celosvetovú neziskovú organizáciu s tisíckami školiteľov dobrovoľníkov, ktorí obsluhujú viac ako milión mediátorov vo viac ako 130 krajinách. Poslaním je pomáhať rozvíjať mierové, zdravé a holistické vzdelávanie jednotlivcov aj deti, rodiny a komunity, organizácie a podniky a vládne organizácie s duchom ľudského blaha a jednoty. Techniky relaxácie a meditácie sú účinné pri znižovaní stresu a úzkosti, zlepšovaní spánku, emocionálnaej inteligencie a skúmaní ľudského vedomia.
https://www.heartfulnessinstitute.org

Relaxujete a pomáhame vám lepšie.

Strava

Máme výživovo vyvážené, domáce zdravé jedlo pripravené malým poskytovateľom  Maškrtníček,  s tromi jedlami denne: desiata, obed a olovrant, a pre ranostajov podávame raňajky do 8.00 hod.
Pre dobrý príjem tekutín a zdravé stravovacie návyky počas celého dňa majú deti prístup k čerstvo vylisovaným ovocným a zeleninovým šťavám, ktoré dodáva RioFresh a hypoalergénne rastlinné mlieko od spoločnosti Body & Future.

Najdete nás

Tichá 7262 / 45A, 811 02 Bratislava, Slovensko
Zemepisná šírka: 48,151485 Zemepisná dĺžka: 17,082476

Verejnou dopravou
Trolejbus 203, 207 Hodžovo nám. na Červený kríž.
Trolejbus 207 z Lovinského na Červený kríž.

Autom
Z centra mesta – Prezidentský palác: Palisády, Zámok, Mudroňova, na 3. križovatke – pred hotelom Albrecht, odbočiť doľava na ulicu Slávičie údolie a na vidličku zostať vľavo, potom zostať vľavo dole na ulici Svetlá, príchod na križovatku T mierny hneď potom rovno doľava hore na súkromnú cestu Tichá ul. (súkromná cesta) odbočiť vpravo a ísť na koniec ulice.

Ďakujeme vám, že idete s nami.